ikona postu - I Ogólnopolska Konferencja Naukowa:

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa: "Dietetyka gerontologiczna - wyzwania i szanse"

Dietetyczka.info pojawiła się na konferencji poświęconej żywieniu i suplementacji osób w wieku podeszłym :)
Ze względu na zauważalne w ostatnich latach starzenie się społeczeństwa, temat opieki żywieniowej jest bardzo ważny - cieszę się, że mogłam zapoznać się z najnowszymi trendami związanymi z żywieniem osób 60+

Spośród wielu ciekawych wystąpień najbardziej zapadającą w pamięć prezentacją była przedstawiona przez prof. dr hab. Małgorzatę Kozłowską - Wojciechowską: "Czy pacjent geriatryczny wymaga suplementacji diety?". Znana jako Profesor Zdrówko z programu "Wiem co jem" - Pani Profesor charakteryzuje się dużą charyzmą i ciętym językiem, co bardzo przypadło do gustu słuchaczom :)

Kolejny wykład "Niedożywienie u osób starszych - niedoceniony problem", który zyskał wiele zainteresowania przeprowadził równie entuzjastyczny co uczony - prof. dr hab. Marian Grzymisławski.

Ciekawym elementem teżej konferencji były zorganizowane warsztaty przeprowadzone przez mgr Agatę Juruć - "Motywacja do zmiany u osób starszych - szansa czy zagrożenie?" gdzie prowadząca uczyła nas m.in. jak podejść do zmiany mocno zakorzenionych nawyków u osób w wieku podeszłym.

Mam nadzieję, że kolejne konferencje będą równie udane :)