Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. x

O mnie

Zdjęcie: Joanna Biała - Dietetyczka.info

Kim jestem?

Nazywam się Joanna Biała, jestem dyplomowanym dietetykiem i międzynarodowo certyfikowanym coachem. Swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem zaczęłam na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie obroniłam tytuł licencjata. Następnie poszerzałam wiedzę na studiach magisterskich Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Z moich usług korzystało Polskie Towarzystwo Dietetyki ( projekty „Obniżamy cholesterol ze smakiem” oraz "Mądre żywienie, zdrowe pokolenie").

W klasycznym podejściu dieta jest oparta głównie na liczeniu kalorii, co dla większości pacjentów jest niewystarczające. Aby zagwarantować sukces wynikający z dokonywania zmian nawyków już na poziomie głowy (praca m.in. z przekonaniami, samooceną, motywacją) - uzupełniłam swoje kwalifikacje dyplomowanym kursem w jednej z największych i najbardziej renomowanych szkół coachingu na świecie - Noble Manhattan Coaching (NMC), otrzymując dyplom i certyfikację International Institute of Coaching & Mentoring (IIC&M). Dzięki zdobytej wiedzy podchodzę do pacjentów bardzo indywidualnie pomagając im w wyznaczeniu celu i konsekwentnym dążeniu do niego.

Praktyczne doświadczenie zdobyłam we wrocławskich szpitalach i poradniach dietetycznych, a także prowadząc zajęcia edukacyjne z uczniami szkół. Własna firma założona w 2013 roku pozwala mi wzbogacać swoje doświadczenie i wiedzę z każdym nowym pacjentem. W ramach działalności prowadzę również mnóstwo wykładów oraz warsztatów związanych z dietetyką. Wiele czasu poświęcam na dodatkowe szkolenia oraz konferencje naukowe, a także na zgłębianie literatury fachowej dotyczącej dietetyki, psychologii oraz coachingu.

Na co dzień przyjmuję pacjentów indywidualnych w Warszawie i okolicach (zarówno w formie mobilnej jak i stacjonarnej), a dzięki częstym wyjazdom szkoleniowym prowadzę konsultacje w całej Polsce. Świadczę także usługi online za pośrednictwem komunikatora Skype. Przekazuję swoją wiedzę i dzielę się doświadczeniem szkoląc dietetyków w ramach Centrum Szkoleniowego Dietetyka-Coaching-Psychodietetyka, którego jestem współtwórcą.

Czym się interesuję?

Gotowanie to moja pasja! Uwielbiam nieskończone możliwości w łączeniu poszczególnych składników oraz fakt, że te same potrawy robione przez różne osoby smakują inaczej. Drugą z moich wielkich pasji jest podróżowanie. Lubię obserwować odmienność zwyczajów zarówno kulturowych, jak i żywieniowych. Kiedy aktualnie kuchnia jest zajęta, a loty niezarezerwowane, poświęcam czas wolny na trenowaniu ciała - za sprawą aktywności fizycznej - lub ducha - poprzez zanurzanie się w świecie książek czy kultowego kina.

Plany na przyszłość

Rozwój, rozwój, rozwój.

Ukończenie studiów podyplomowych na kierunku Food Design.

Stworzenie ogólnodostępnego programu, w którym widzowie będą mogli poznać sposoby na łatwiejsze życie "na diecie".

Napisanie książki o... okaże się pod koniec 2015 roku ;)

Certyfikaty, referencje